piątek, 19 kwietnia 2013

Bukiet ślubny z anemonami

Co jakiś czas publikuję posty o różnych kwiatach, a od dzisiaj należeć one będą do mojej, prywatnej encyklopedii ślubnych gatunków. Na początek zaczynamy od literki A. A jak anemony. Anemony to inaczej zawilce. Są to jedne z moich ulubionych kwiatów, aczkolwiek pewnie już zauważyłyście, że mam wiele ulubionych rzeczy :) Kwiaty te należą do rodziny jaskrowatych, a jaskry, jakże mogłoby być inaczej, też znajdują się na mojej topliście :) Wracając do anemonów, na pewno zachwycicie się nimi tak jak ja! Uwielbiam ich delikatne płatki, które w rzeczywistości są bardzo odporne i wytrzymałe.

Jak już wielokokrotnie wspominałam, jednogatunkowe bukiety są piękne, ale zdecydowanie odchodzą na razie na drugi plan w ślubnej florystyce. Wielogatunkowe bukiety i kompozycje, które podbijają serca Panien Młodych na całym świecie, mają zaskakiwać różnorodnością tekstur i odcieni i taki efekt osiągniemy właśnie dzięki anemonom. Nawet pojedynczy kwiatek zmienia oblicze całego ślubnego bukietu. Zobaczcie sami!

Odważne połączenie barw białych i czerwonych anemonów z delikatnymi błękitnymi akcentami to idealny bukiet na wesele w stylu wiejskiego pikniku :)
Anemony z żółtymi środkami to anemony japońskie. Niezwykle eteryczne, cudownie wyglądają w towarzystwie róż angielskich, tulipanów czy słodkiego groszku.
Proste bukiety takie jak te, które umiejętnie łączą dwa rodzaje kwiatów czyli dalie i anemony mogą wyglądać bardzo stylowo z dodatkiem tawułki. Pamiętajcie o pięknej wstążce, która dopełnia całego looku!
Białe anemony z pojedynczymi pomarańczowymi jaskrami byłyby świetnym rozwiązaniem na ślub w  pomarańczowym gaju :)
Photography by Marcella Treybig Photography / MarcellaTreybigPhotography.com
Takie rozwiązania polecam wielbicielkom klasyki i tym parom które decydują się na przyjęciu w stylu black and white.
Różnorodność gatunków nadaje bukietom wyjątkowego charakteru. Róże, jaskry i tawułka plus dwa zgrabne anemony dają nam niesamowicie romantyczny pastelowy bukiet. Cuda!

I co kochani? Podobają Wam się anemony? Ja dosłownie za nimi przepadam :) Pozdrawiam i zapraszam wkrótce na przewodnik po bukietach z jaskrami! Dobranoc i życzcie mi owocnego weekendu z pracą magisterską :)

Photo credit: www.stylemepretty.com, www.ruffledblog.com

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...