poniedziałek, 10 czerwca 2013

Truskawkowe torty ślubne

Naszą czerwcową serię postów o weselach, których tematem przewodnim są truskawki, zaczynam od truskawkowych tortów ślubnych. Większość zdjęć, które można znaleźć w internecie przedstawia wielkie białe bryły, zdobione tu i tam truskawkami, które naprawdę nie prezentują się zbyt elegancko. Na szczęście zawsze można znaleźć jakieś perełki :) W całym tym tortowym szaleństwie chodzi przecież nie tylko o smak, ale także o wygląd, bo tort ma cieszyć również oczy gości :) Warto więc postawić na odważne wersje, z pikowaniami lub falbankami, zdobione masą cukrową, albo "naked cakes". Największe wrażenie zawsze robią te torty, które zdobimy naturalnymi owocami. 

Jedno z najpiękniejszych połączeń kolorystycznych na eleganckie truskawkowe wesele, czyli różowy tort z białym pikowaniem zdobiony kwiatami i truskawkami.
Proste wersje też są bardzo urokliwe. Tutaj biały tort w towarzystwie truskawek i żółtych kwiatów kraspedii. A na czubku dwa urocze ptaszki :)
Piękne są też torty, które zdobione są marcepanowymi ozdobami, listkami, owocami i kwiatami truskawek!
Tutaj potwierdzenie tego, że biało-różowe torty pięknie prezentują się wśród truskawek.
Spójrzcie na tę paterę do tortu :) Robi wrażenie, prawda? A sam tort w stylu naked idealnie wpisuje się w rustykalny klimat wesela!
Jeśli chcecie go bardziej ozdobić, wystarczą prócz owoców żywe kwiaty.
Marcepanowe cuda zawsze były mi bliskie, bo to naprawdę małe dzieła sztuki. Połączenie błękitu z różowym i czerwonym kolorem to jedna z najczęściej wykorzystywanych palet kolorystycznych na śluby!

Furorę robią na weselach truskawkowo-czekoladowe torty ślubne! W internecie znajdziecie mnóstwo fajnych propozycji, które zastąpią już trochę nudne fontanny czekolady.

A na koniec propozycja trochę na przekór standardowym wersjom tortów ślubnych, czyli tort ułożony z samych truskawek :) To propozycja dla  wszystkich zwolenników zdrowego odżywiania, albo dla tych, którzy nawet na weselu muszą być na diecie :)

Zapraszam jutro na kolejny truskawkowy post! Pozdrowienia :) 

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...