środa, 30 lipca 2014

Ślub w czasie upałów

Na dworze jest tak gorąco, że praktycznie rozpływam się za każdym razem gdy moja noga staje poza klimatyzowanym biurem lub zaciemnionym roletami domem. Całe szczęście, że jako wielka fanka dziewczęcych ubrań nigdy nie żałowałam pieniędzy na letnie sukienki i krótkie szorty :) Taka pogoda jak dzisiaj, gdy termometr wskazuje 30 stopni w cieniu naprawdę daje popalić! Zastanawiam się wtedy jak w tych olbrzymich sukniach bezach, albo w koronkowych kreacjach wytrzymują Panny Młode - pewnie całe zalane potem zastanawiają się dlaczego nie zdecydowały się na ślub zimą :) Jakby nie patrzeć, pogoda jest w dzisiejszych czasach tak nieprzewidywalna, że latem możemy albo znaleźć się na pustyni, albo na równiku, gdzie leją się nam na głowę strugi tropikalnego deszczu. Gdy już jednak będzie tak gorąco jak dzisiaj, warto zastosować kilka pomysłów, które dodadzą nam ochłody :)


Koki 
Wysokie upięcia to najlepsza propozycja fryzury ślubnej na okres upałów. Włosy nie będą się kleiły do twarzy, nie trzeba będzie ich zgarniać ze spoconego czoła. Brzmi mało romantycznie, ale prawdziwie.
Photo: KT Merry

Zwiewne kreacje
Planujesz ślub latem? Uwierz mi, ciężkie koronki i miliony warstw plus letnie upały równa się jedna, wielka spocona Panna Młoda. Zwiewne tiule i naturalne tkaniny będę zdecydowanie lepszym wyborem.
Photo: KT Merry

Wygodne japonki
Babcia trochę by ponarzekała, że w takich butach do ślubu to nie wypada iść, ale ja myślę, że dzisiejsza moda ślubna nie zna słowa nie wypada. Japonki czy sandałki to naprawdę dobra propozycja nie tylko na ślub na plaży. A jeśli któraś z Was marzy o kowbojkach na swoim wiejskim weselu to proponuję przełożyć je na inny miesiąc :)
Photo: Jen Huang

Arbuzy na patyku i inne owoce
Owoce mają mnóstwo wody i będą doskonale gasiły pragnienie wszystkich gości w czasie upałów. Wystarczy je podać w ciekawy sposób, a każdy z biesiadników zje ich mnóstwo :)
Photo: Caroline Tran

Woda
Kochani, WODA, nie wóda :) Nic lepiej nie ugasi pragnienia niż zwykła czysta woda z kawałkami owoców i listkiem mięty.
Photo: Emily Scannell

Wachlarze
Wachlarzyk jakoś totalnie nie wpisuje mi się w koncepcję wiejskiego wesela, ale mimo tego na ślubie latem widzę dla niego bardzo istotne miejsce :) Przecież wcale nie musi być plastikowy i kiczowaty!
Photo: Jose Villa

Parasolki
Delikatny cień parasolki w takie dni jak dzisiejszy może mieć naprawdę zbawienny wpływ. Najlepsze są oczywiście te papierowe, albo takie z naturalnych liści, które kojarzą się z wakacjami na rajskich plażach. Piękny wstęp do podróży poślubnej :)
Photo: Jose Villa

Okulary przeciwsłoneczne
Oczy też należy chronić przed szkodliwymi promieniami UV, a okulary przeciwsłoneczne można już kupić za parę złotych na allegro. Jest to jeden z tych pomysłów, które witam z największym uśmiechem gdy myślę o weselach latem :)
Photo: Wiley Valentin
drink dispenser. dispensador de bebidas. refreshment table. mesa de refrescos. wedding drinks. bebidas boda. drinks table. mesa de bebidas. cocktails. cócteles. drink station. party time. fiesta. celebración. babyshower. happy birthday. cumpleaños. refrescos. lemonade. limonada. flavored water. agua fresca aromatizada. juices. zumos. iced. granizados. sangria. mojito. gintonic.
Drinki i napoje
Mama zawsze powtarzała, że w czasie upałów najważniejsze jest, by dużo pić. Orzeźwiająca lemoniada, chłodna sangria czy owocowy poncz - nie ważne na co się zdecydujecie, ważne, żeby tak jak w Kanie Galilejskiej napojów nie zabrakło  :)
Photo: Anna Jaye

Kącik w cieniu
Czy może być coś lepszego niż schować się w czasie ślubu lub wesela w cieniu drzew? Nie sądzę :) Dlatego zawsze będę marzyła o weselu w lesie, albo ogrodzie! Lato latem, ale cień rządzi :)
Photo: Anne Robert Photography

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...