poniedziałek, 6 stycznia 2014

Robimy First Look czyli o tradycjach zza oceanu

Niektórzy mogliby pomyśleć, że cechuje mnie wyjątkowe rozdwojenie jaźni. Z jednej strony jestem orędowniczką numer jeden wiejskich wesel, folkloru i wszystkiego co swojskie,  z drugiej jednak łapię w lot to co amerykańskie i zachwycam się tym najbardziej na świecie. No cóż bywa, tak po prostu mam :) To co nasze polskie uwielbiam i ta miłość nigdy nie ustąpi, ale to jak amerykanie są perfekcyjni w podejściu do ślubów zawsze będzie mnie zachwycało i inspirowało, niezależnie czy będzie chodziło o druhny przy ołtarzu, czy o dobranie kolorów kwiatu do skarpetek Pana Młodego :) 

#FIRSTLOOK - We're counting down our FAVORITE PICS from 2013 on Style Me Pretty today! See this wedding here - http://www.stylemepretty.com/2012/05/08/washington-dc-wedding-at-the-parky-hyatt-washington-by-abby-jiu-photography/ Abby Jiu Photography
Photo via SMP

Żarty, żartami, ale uwierzcie mi, że wiele ślubnych amerykańskich tradycji jest naprawdę pięknych i gdy przeglądam zdjęcia na blogach to jedyne o czym myślę to "chcę to u siebie i muszę to mieć" :) Tak też było z tzw. first look czyli momentem, w którym Panna Młoda po raz pierwszy przed ślubem pokazuje się Panu Młodemu w całym rynsztunku, ubrana w kieckę, umalowana, wyczesana. Właściwie oboje są już gotowi by stanąć na ślubnym kobiercu, ale zgodnie ze zwyczajem tego dnia się jeszcze nie widzieli. Na filmach zazwyczaj Panna Młoda schodzi wtedy ze schodów, a Pan Młody wzruszony czeka na nią w korytarzu, ale w życiu, które mogę oglądać na blogach, scenariuszy jest całe mnóstwo :) 

First looks make our hearts happy | Photography: www.kissthegroom.com
Photo: Elizabeth Messina via SMP

Dlaczego sama chciałabym mieć first look? Odpowiedź jest banalnie prosta! Jest to chyba jeden z najbardziej emocjonujących momentów w całym dniu, a zdjęcia z tych paru minut są często najbardziej emocjonalne i wzruszające, pełne radości i miłości oraz zachwytu Pana Młodego nad swoją przyszłą żoną :) I najpiękniej odbija się na nich stres przyszłych małżonków :) Myślę, że jest to fantastyczna chwila, bo dwoje ludzi, którzy mają zaraz powiedzieć sobie "tak" może na parę sekund odciąć się od ślubnego harmidru, od witania ciotek i wujków, rodzinnych błogosławieństw i nerwowych pstryków aparatu. Mają chwilę na to, by przytulić się do siebie i powiedzieć "Hej, zróbmy to, będzie pięknie :)"

No więc Michał, zróbmy first look, bardzo proszę :)

a fun first look | Photography by jenfariello.com | Event Design + Planning by soireeva.com |  Read more - http://www.stylemepretty.com/2013/07/18/charlottesville-wedding-from-jen-fariello-photography-3/
Photo: Jen Fariello via SMP
Photography by ktmerry.com, Floral Design  Decor by be-original.com, Wedding Planning by pawarinc.com
Photo: KT Merry via SMP
#firstlook | Photography by radandinlove.com | Floral Design by mylittleflowershop.com | Coordination by eventsdepartment.com |  Read more - http://www.stylemepretty.com/2013/07/19/modern-palm-springs-wedding-from-rad-in-love/
Photo: Rad + In love via SMP

XOXO Kochani!

3 komentarze :

 1. To musi być mega stresujący moment, już się nie mogę go doczekać:)) Mój termin zbliża się nieubłaganie i czuję zbliżający się wielkimi krokami stres. Soniu, czy masz już wybrane dekoracje sali weselnej, czy powierzasz to zadanie jakiejś firmie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natalia, dekorację zajmę się sama :) Mam już prawie gotową koncepcję i powoli zabierami się do pracy :)

   Usuń
 2. Kochana polecam!!!!
  My dopiero ujrzeliśmy siebie w Kościele :) Krzysiek w garniturze, z bukietem, pod ołtarzem. Ja z tatkiem (szedł w mundurze wojskowym) ze świadkami w wejściu. Piękna chwila. Aparaty uchwyciły zdziwienie, zachwyt, przejęcie, uśmiech, lekki stres, łzy tatki. Ach cudnie było!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...