poniedziałek, 22 października 2012

Podziękuj za ślubne prezenty!

W mojej opinii za ślubne prezenty należy zawsze podziękować! Jest to obowiązkowa, poweselna czynność, którą trzeba wykonać, nawet jeśli prezenty nie przypadły nam do gustu :) Jest kilka sposobów, aby to zrobić. Ja rozważam te trzy:

1. Zatelefonowanie do gości.
2. Wysłanie jednego wywołanego zdjęcia.
3.Wysłanie napisanego ręcznie podziękowania.

Rozumiem głosy, że ręczne wypisywanie 100 podziękowań może przyprawić o zawrót głowy i po co nam tyle zabawy. Ale przecież gościom warto dziękować: za to, że towarzyszyli nam w najważniejszych momentach naszego życia, za to że niektórzy z nich na pewno przebyli wiele kilometrów by do nas dotrzeć, za to że odkładali pieniądze na nasz prezent. Poniżej więc przedstawiam poradnik jak przez to przebrnąć.

1. Wysyłając zaproszenia na pewno przygotowałaś listę gości z ich adresami. Zrób sobie przysługę i zachowaj ją:) Kopia przyda się w momencie, gdy będziecie otwierali prezenty: obok nazwisk gości zapisujcie czym dana osoba Was obdarowała.

2. Zasady savoir-viru mówią, że kartkę z podziękowaniem powinniście wysłać najpóźniej miesiąć po powrocie z Waszej podróży poślubnej.

3. Tradycyjnie podziękowania powinny być napisane ręcznie niebieskim lub czarnym atramentem na składanych kartkach w kolorze białym, ecru lub kości słoniowej. Na papeterii możecie wydrukować lub wytłoczyć Wasz monogram.

4. Nie staraj się napisać wszystkich podziękowań za jednym razem- jest to praktycznie niewykonalne.

5. I najważniejsze: napisz kilka słów o prezencie. Jeśli dostaliście pieniądze, napisz jak planujecie je użyć!


Przykładowe podziękowania:

Gdy dziękujemy za pieniądze:
Drodzy Ciociu Aniu i Wujku Marku,
bardzo Wam dziękujemy za tak hojny prezent! Razem z Krzysztofem oszczędzamy na nowy dom i dzięki Wam już wkrótce będziemy mogli go kupić. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za prezent i Waszą obecność z nami tego pięknego dnia. Marzena i Krzysiek

Gdy dziękujemy za prezent z listy:
Aniu i Marku,
bardzo dziękujemy za kryształowe kieliszki do wina. Teraz mamy już cały komplet! Razem z Krzyśkiem nie możemy się doczekać Waszej wizyty. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą obecność w dniu naszego ślubu i ciepłe słowo. Pozdrawiamy, Marzena i Krzysiek

Gdy dziękujemy za prezent, który nie przypadł nam do gustu:
Drodzy Aniu i Marku,
bardzo dziękujemy za komplet narzędzi ogrodowych. Jesteście tacy mili! Za każdym razem gdy będziemy ich używali, będą nam przypominały o Waszej obecności w tym cudownym dla nas dniu. Jeszcze raz dziękujemy za dzielenie z nami tej radości. Marzena i Krzysiek

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...